13 Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

W dniach 17-18 września w Warszawie miała miejsce 13 Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Z ramienia naszej szkoły w konferencji wzięła udział p. Aneta Juźwin.

Żyjemy w świecie wypełnionym technologią i połączonym siecią globalną. Młodzi ludzie urodzeni w czasach dynamicznie rozwijających się technologii nie rozróżniają podziału na offline i online. Obie te sfery tworzą przenikającą się przestrzeń ich codziennego życia. Prawie każdy współczesny nastolatek ma komórkę z dostępem do Internetu, gdzie spędza sporą część swojego dnia. Internet jest nieodłącznym elementem życia społecznego, ma ogromne znaczenie w organizowaniu codziennych czynności, dla wielu jest jedną z form spędzania wolnego czasu.  Pozytywna rola Internetu jest niezaprzeczalna, jednak nie możemy zapominać, że Internet to również realne zagrożenia. Cyberbullying, szkodliwe treści, fake newsy czy patotreści – lista niebezpieczeństw jest długa i zmienia się wraz z rozwojem nowych technologii. Jak sprawić, aby sieć była sprzymierzeńcem w rozwoju młodego człowieka, a nie generatorem problemów? To tylko jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć eksperci z Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.