Absolwent Twardej w Wielkiej Brytanii

Absolwent Twardej w Wielkiej Brytanii

W dniu 26.10. CLV LO odwiedził nasz absolwent Mateusz Kapustka.

Zachęcał on uczniów liceum i gimnazjum do aplikowania do projektu matury „A-levels” w Wielkiej Brytanii oraz matury IB w szkołach rozsianych po całym świecie.

Mateusz skończył w Polsce I klasę liceum, przeszedł rekrutację do projektu i teraz uczy się w liceum w Wielkiej Brytanii.

Podnosił wielokrotnie kwestię wysokiego poziomu, specjalizacji nauki oraz wyśmienitych warunków pracy, wypoczynku i samorozwoju.

Możliwość wyboru przedmiotów, indywidualizacja nauczania, ciekawe zajęcia oparte nie tylko na wykładach, ale i na działaniach w terenie i doświadczeniach, powoduje, że absolwenci tych szkół dostają się do najlepszych uniwersytetów.

Profesjonalne muzyczne studio nagrań, teatr, ciekawe zajęcia sportowe, to dodatkowe możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań. A aktywności wolontariackie na rzecz społeczeństwa lokalnego mają kształtować postawy prospołeczne i wrażliwość na drugiego człowieka.

Licealiści uczą się przy okazji samodzielności, odpowiedzialności i empatii, wchodząc w dojrzałe życie.

Jego szkoła przypomina wyglądem Hogwarts, ale jak twierdzi Mateusz to nie jedyne podobieństwo, bo również system nauczania i zasady panujące w Jego placówce są podobne do reguł obecnych w szkole magii Pottera.

Ale przecież nie o magię i bajkę chodzi. Ten system działa!!! Nauka w szkołach w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Norwegii, Włoszech bardzo dobrze przygotowuje do matury międzynarodowej, a to z kolei otwiera drogę do najlepszych uczelni na świecie takich jak Oxford, Cambridge…

POWODZENIA!!!