Cambridge – Program POWER!

Cambridge – Program POWER!

Od 15.07.2019 w ramach programu POWER jesteśmy na kursie metodycznym i językowym dla nauczycieli w Cambridge. Niezwykłe jest już samo miejsce, w którym odbywają się szkolenia metodyczne oraz popołudniowe warsztaty i wykłady. To Homerton College, który liczy ponad 250 lat i jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Tu również zakwaterowani są uczestnicy BELL Teacher Camp 2019, którzy w tym roku przyjechali z 17 krajów. Na kursie “Educational Technology Today” zajmujemy się praktycznym wykorzystaniem technologii do przygotowania i prowadzenia zajęć, choć rozpoczęliśmy od kwestii bardziej ogólnych, takich jak np. bezpieczeństwo w sieci. Kurs podstawowy, w zależności od dnia tygodnia kończy się o 13.00 lub 15.30. Po południu są warsztaty doskonalące techniki i metody nauczania, a raz w tygodniu wykład prowadzony przez zaproszonego eksperta.

Szkoła BELL zadbała również o to, abyśmy nie nudzili się wieczorem. We wtorek spacerowaliśmy po Cambridge, w środę uczestniczyliśmy w koncercie, w czwartek Cambridge University Press zorganizowała dla nas specjalne spotkanie na którym można było zakupić książki ze zniżką. W piątek pierwsza z dodatkowych wycieczek – jedziemy zwiedzić katedrę w Ely, a w sobotę odbędzie się całodniowa wycieczka do Londynu. 

Agnieszka Wróblewska

Czarek Wilk