CZECZEŃSKIE WARSZTATY KULINARNE

CZECZEŃSKIE WARSZTATY KULINARNE

„Na ciepło – Manty; Na zdrowo – Burak z granatem, jak brat z bratem / Pikantna marchewka, ostra dziewka; Na wyjątek – Biszkopt na początek” To był nasz cel. Wspólne przygotowanie potraw czeczeńskich. Przyjechały do nas zaprzyjaźnione Czeczenki ze swoim dobrym duchem – Mariną Hulią. Całe przedpołudnie kuchnia i stołówka należały do nas. Razem z gośćmi, osoby z projektu „Jak się pięknie różnić” przygotowywały czeczeńskie dania: manty, buraki z granatami i orzechami, marchewkę i ciasto biszkoptowe z owocami. Było bardzo pracowicie i bardzo wesoło. Warsztaty i późniejsze spotkanie z Mariną i Katarzyną Stuhr były podsumowaniem projektu „Dobra rozmowa o Uchodźcach”. W czwartek i piątek odbyły się kawiarenki, w trakcie których zebraliśmy 267,40 zł. Odbyła się też zbiórka produktów spożywczych i sanitarnych. Wszystkie dary przekazane zostały naszym Gościom. To był BARDZO DOBRY, POŻYTECZNY I CENNY CZAS ! Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły to wydarzenie. Szczególne podziękowania dla Pań z kuchni, które udostępniły nam stołówkową przestrzeń…