Digital Youth Forum

Digital Youth Forum

W dniu 11 grudnia, klasy 2Bn oraz 2Bs wzięły udział w całodniowym wydarzeniu – Digital Youth Forum – poświęconemu edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu i nowych technologii. Nasi uczniowie, wraz z 20 000 uczestników z całej Polski, śledzili wystąpienia prelegentów, a następnie w wyznaczonych przerwach spotykali się w wirtualnej sali Zoom, aby podzielić się swoimi refleksjami z kolegami i koleżankami z klasy oraz wychowawcą. Młodzież miała okazję dowiedzieć się między innymi:

  • jak opowiadać dobre historie w mediach społecznościowych,
  • jak okiełznać ocean informacji, z którym spotykamy się na co dzień w sieci,
  • gdzie szukać pomocy w kryzysie w pandemii, 
  • jak zaakceptować drugiego człowieka takim, jaki jest, 
  • jak tworzyć świat bez hejtu, 
  • jak dzięki sile społeczności można pomagać innym.