Dzień Bezpiecznego Internetu oraz kampania #jest nas więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz kampania #jest nas więcej

W piątek 28 lutego po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klasy 1Bs zorganizowali kawiarenkę pełną rozmaitych słodkości. Promowali również kampanię #jestnaswiecej, której celem jest pokazanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci. Każdy, kto chciał dołączyć do akcji otrzymał pomarańczową sznurówkę – symbol kampanii #jestnaswiecej. Sznurówki przekazała nam Fundacja Orange. Było smacznie i pomarańczowo.

W tym tygodniu lekcje wychowawcze poświęcone zostały zagadnieniom związanym z zagrożeniami w sieci. Uczniowie rozmawiali o zjawisku hejtu, sekstingu oraz uzależnieniach od technologii. Na lekcjach j. angielskiego młodzież miała okazję podyskutować między innymi o budowaniu tożsamości w Internecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

Aneta Juźwin