Empatia

Na jednych z ostatnich zajęć teatralnych uczennice i uczniowie wybrali się na spacer performatywny, którego tematem była EMPATIA.

Ubraliśmy się ciepło, włożyliśmy słuchawki, włączyliśmy zooma i słuchaliśmy różnych poleceń, zadań, które miały na celu połączyć wyobraźnię, empatię i przygodę odkrywania najbliższej okolicy. Nasze działania zainspirowane były wydarzeniem Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

Podczas spaceru wyobraźnia pozwalała nam tworzyć nowe światy, a empatia — rozumieć światy innych ludzi lub patrzeć na samą /samego siebie z czułością.

Audialny spacer performatywny to działanie, dla wszystkich zmęczonych wirtualnością,
spragnionych realnych wrażeń, potrzebujących inspiracji i przygody. Ale także dla tych, którzy szukają odpoczynku i nadziei.

Oto kilka zdjęć ze spaceru i informacje zwrotne od uczniów: