Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest każdego roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Unią Europejską. Rada Europy podejmuje wszelkie starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie Europy w przekonaniu, iż różnorodność językowa jest niezbędna do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego Europy. Nasza szkoła również przyłączyła się do promowania tej idei.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie pt. „Znawcy Języków Obcych” –  rozwiązując liczne łamigłówki językowe. Ponadto, na lekcjach języków obcych przeprowadzono dyskusje na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”.

Z inicjatywy uczniów na terenie szkoły powstała również gazetka szkolna z ciekawostkami językowymi, interesującymi faktami dotyczącymi nauki języków obcych oraz wskazówkami, jak efektywnie uczyć się języków. Przy organizacji tego dnia niezwykle cenne okazały się inspiracje i przemyślenia z kursu „MetodologÍa y cultura” w Hiszpanii (program POWER).

Wszyscy doskonale się bawili i zawzięcie walczyli o zwycięstwo. Wygrali uczniowie klasy 1An. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!