Gra Labirynt Niepodległości

Gra Labirynt Niepodległości

W czwartek, 8.11.2018, klasa 2a oraz 2b udała się na szczególną lekcję muzealną związaną z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Historii Polski przygotowało interaktywną ekspozycję „Labirynt Niepodległości” w ramach corocznego wydarzenia “Przystanek Niepodległość”. Oparta na konstrukcji labiryntu gra obejmuje najważniejsze wydarzenia z historii Polski okresu zaborów i walki o niepodległość.


Fabuła gry pozwoliła uczestnikom na udział w takich wydarzeniach jak: powstanie listopadowe, powstanie styczniowe czy I wojna światowa. Gracze zmierzyli się z problemami i dylematami przed jakimi stawali Polacy żyjący pod zaborami, a także Ci, którzy zmuszeni byli emigrować. Finałem interaktywnej ekspozycji była przestrzeń poświęcona budowaniu nowego państwa, prezentująca problemy i wyzwania odrodzonego państwa. Konstrukcja gry wykorzystywała elementy wystawiennicze, aktywności analogowe oraz multimedia.