Jesienna Szkoła Matematyczna

Jesienna Szkoła Matematyczna

Dnia 24.09 dwie klasy drugie e oraz c udały się na szkołę matematyczną do Wrocławia.
Po lekcjach pojechaliśmy na dworzec centralny, gdzie wsiedliśmy w pociąg. Podczas podróży nie zabrakło nam atrakcji, gdyż rozwiązywalismy test z matematyki ;). Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w ślicznyn hostelu, by po chwili móc udać się na romantyczny spacer po Wrocławiu. Zjedliśmy kolację w ekskluzywnych restauracjach, następnie udaliśmy się na miejsce naszego noclegu, by móc nabrać siły na kolejny dzień.

Jesienna Szkoła Matematyczna – Dzień 2

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od śniadania o 8 rano.
O 8:30 wyruszyliśmy do Muzeum Zajezdni, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii Wrocławia oraz polskiej matematyki.
Po zwiedzaniu udaliśmy się na Uniwersytet Wrocławski gdzie zjedliśmy obiad, a po nim poszliśmy na pierwszy z trzech zaplanowanych wykładów. Dotyczył on języka matematyki i zasad logiki. Na drugim rozmawialiśmy o słynnych matematykach i ich historii. Ostatni z nich nauczył nas pisania i rozwiązywania szyfrów. Ta umiejętność przyda nam się w jutrzejszej grze miejskiej….

Jesienna Szkoła Matematyczna – Dzień 3

Dzisiaj Wrocław zwiedzaliśmy,
zabawy przy tym wiele mieliśmy.
Krasnali mnogość nas zaskoczyła,
a piękna starówka zachwyciła.
Miasto spotkań to właściwe określenie,
spacerując znajdziesz tu natchnienie.
Uczelnie zapewniają ciekawe wykłady,
ale mam radości napady.
Wrocław szczerze polecamy,
gdy na gorącą kawę czekamy.

Jesienna Szkoła Matematyczna – Dzień 4

W ostatni dzień naszej wycieczki wstaliśmy wcześniej niż zwykle żeby się spakować i zjeść śniadanie. O 8:45 udaliśmy się z walizkami na ostatni wykład na Uniwersytecie Wrocławskim, o liczbach Fibonacciego. Po wykładzie zjedliśmy obiad i pojechaliśmy tramwajem na dworzec. Wyruszyliśmy w podróż powrotną do Warszawy,sprawdzając swoje umiejętności, których nauczyliśmy się na wyjeździe.