Kurs językowy w szkole Kings Oxford

Kurs językowy w szkole Kings Oxford

W drugim tygodniu pobytu na kursie językowym w szkole Kings Oxford kontynuowane są zajęcia z poprzedniego tygodnia, choć zmienił się skład grupy oraz niektórzy nauczyciele. W tym tygodniu szkoła dodatkowo zorganizowała lekcje języka angielskiego „na żywo”, co oznacza wspólne wyjście do teatru na sztukę pt.: „Makbet” W. Szekspira. Kontynuowane są również pozalekcyjne zwiedzania starych kościołów, klasztorów oraz szkół, z których składa się Oxford.

Kurs zbliża się ku końcowi. Już dziś można powiedzieć, że jest bardzo intensywny i interesujący nie tylko pod względem językowym, ale również pod względem kulturowym. Odwiedziliśmy w tym tygodniu groby dwóch wybitnych pisarzy – J.R.R. Tolkiena oraz C.S. Lewisa, – przy których każdy musiał przeczytać fragment „Hobbita” oraz „Opowieści z Narni” w języku angielskim.

Łukasz Leonkiewicz