LACUNZA – szkoła językowa w San Sebastián.

LACUNZA – szkoła językowa w San Sebastián.

„El curso de metedologia y cultura”, czyli kurs metodyczny z elementami kultury hiszpańskiej, a więc dwa w jednym, a nawet trzy, bo omawiane są też kwestie językowe – gramatyka (ze szczegółowym uwzględnieniem „el famoso subjuntivo” i słownictwo.

Kurs dedykowany jest nie tylko dla tych, którzy uczą hiszpańskiego, ale również dla osób takich jak ja, czyli przyszłych nauczycieli tego języka. Jest super, w tym super intensywnie. Od 9.00 do 13.30 trwają zajęcia metodyczno-językowe, a od 14.30 do 16.00 zajęcia z kultury Hiszpanii. W tym tygodniu dzielimy się pomysłami na motywujące rozgrzewki językowe, omawiamy różne techniki wprowadzania nowego słownictwa i gramatyki oraz rozmawiamy o zwyczajach panujących wśród Hiszpanów.

A po zajęciach, zwiedzanie!!! W tym tygodniu odkrywamy San Sebastián, zwany często „perłą północy”. San Sebastián to przepiękne miasto położone w Zatoce Baskijskiej i otoczone górami, przyciągające turystów z całego świata ze względu na międzynarodowy festiwal filmowy (Festival Internacional de Cine de San Sebastián) oraz piękne piaszczyste plaże – Playa de la Concha, Playa Ondarreta i Playa de la Zurriola. Ta ostatnia cieszy się szczególnym powodzeniem wśród surferów. San Sebastián to również centrum gastronomiczne Hiszpanii lub, jak niektórzy mówią, „świątynia gastronomii”. Odbywa się tu co roku kulinarny kongres „Gastronomika”, a tutejszy Uniwersytet Nauk Gastronomicznych kształci najlepszych kucharzy świata.

Z pozdrowieniami z Kraju Basków,

Aneta Juźwin