Matematyczny Escape Room

Matematyczny Escape Room

Cytat:”Młodzi Matematycy!

Jeżeli to czytacie to znaczy, że jesteście uwięzieni. Zostaniecie tu na zawsze, chyba że rozwiążecie dla mnie kilka zadań. Wielu już próbowało, ale nikt nie dał rady. Wiem, że wam też się nie uda, ale zawsze możecie spróbować. Na stole możecie zobaczyć dziwne znaki. Znaki te to szyfr, a hasła utworzą tytuły lub autorów wspaniałych ksiąg. Księgi te będą wam potrzebne do dwóch rzeczy. Jeżeli uda wam się rozwiązać szyfr to poszukajcie zadań w tych książkach. Jeżeli wam się nie uda i zostaniecie na zawsze w tym pokoju to przynajmniej będziecie mieli co czytać. Uznajmy jednak że jakimś cudem wam się udało. Jak znajdziecie zadania to musicie je rozwiązać, a rozwiązaniem będzie liczba jednocyfrowa. Ale żeby nie było za łatwo, to nie możecie używać kalkulatorów i telefonów. Jeżeli użyjecie to drzwi zostaną zamknięte na wieki i nawet nagroda nie pomoże wam ich otworzyć. Podpowiem wam tylko że zadań jest 10 więc musicie się śpieszyć. Aby dostać się do nagrody trzeba znać szyfr, którym jest suma wszystkich wyników. Wtedy uda Wam się mnie pokonać i uciekniecie z pokoju. I jak podejmujecie wyzwanie? Pamiętajcie że macie tylko 30 minut! Powodzenia!”

Z takim wyzwaniem musieli zmierzyć się uczestnicy przygotowanych przez nas warsztatów matematycznego Escape Room. Warsztaty odbyły się 14. 09 na Politechnice Warszawskiej w ramach Dnia Popularyzacji Matematyki. Opiekunem grupy była p. Iwona Gruszecka, a w przygotowaniu pomagali także troje uczniów z klasy 2b.
Zapraszamy następnym razem.