Międzyszkolny Konkurs „Mistrzowie Czytania 2020”

Międzyszkolny Konkurs „Mistrzowie Czytania 2020”

16 stycznia w 42 Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej, odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs „Mistrzowie Czytania 2020”. Wzięła w nim udział trójka naszych uczniów, reprezentowana przez męską część naszego liceum: Gabriela Bilana z klasy 2 As, Jerzego Felczyka 1 As oraz Jakuba Kielana z kl. 1 Bn.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli w nim czołowe miejsca. Mistrzem Czytania 2020 został Jakub Kielan, który zachwycił wszystkich swoją interpretacją tekstu Stefana „Wiecha” Wiecheckiego. II miejsce zajął Gabriel Bilan, który czytał fragment „Grendela” Johna Gardnera.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie technik czytania wśród młodzieży mokotowskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs objęty został patronatem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Mokotów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!