Miliony publikacji dostępne w Bibliotece CLV LO!

Miliony publikacji dostępne w Bibliotece CLV LO!

Miło nam poinformować, że CLV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego udostępnia zbiory platformy Academica.

Academica to obecnie ponad 2,8 mln publikacji, z których znaczna część to trudno dostępne materiały chronione prawem autorskim.

Przeglądać katalog i wyświetlać zbiory, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub które zostały udostępnione na odpowiednich licencjach, można z dowolnego komputera z dostępem do Internetu na stronie academica.edu.pl.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać

w bibliotece szkolnej w godzinach 8:00 – 15:00

 na przeznaczonym do tego celu komputerze.

Jeśli nie znajdą Państwo w Academice poszukiwanej publikacji, to warto zgłosić ten brak bibliotekarzowi. Dzięki współpracy z Biblioteką Narodową każda współczesna publikacja książkowa (od XIX wieku) może zostać w ciągu kilku dni zeskanowana i dodana do zbiorów.

Więcej informacji można znaleźć w podręczniku czytelnika Academiki.

Zapraszamy serdecznie!