Niewidomy – Zawsze Widoczny!

Niewidomy – Zawsze Widoczny!

Dnia 22 października klasa 1b wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez p. Sebastiana Grzywacza. Podczas spotkania dowiedzieli się czy niewidomi korzystają z komputerów? O czym i w jaki sposób śnią? Jak rozróżniają kolory i pieniądze? Czy chodzą do kina, teatru i na wystawy?
Podczas warsztatów uczniowie poznali urządzenia, które ułatwiają osobom z niepełnosprawnością wzroku normalnie funkcjonować. Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzić, jak działa udźwiękowiony telefon, etykietownik czy detektor kolorów – takie rozwiązania budzą ciekawość bez względu na wiek!
Kluczową częścią spotkania była interakcja w grupach – praktyczna nauka mądrej i życzliwej pomocy. Była to doskonała okazja na inspirujące rozmowy i zaspokojenie ciekawości, ale przede wszystkim – praktyczną naukę.