POWER 2019 San Sebastián

POWER 2019 San Sebastián

Drugi intensywny tydzień kursu metodyczno-kulturowego w San Sebastián w ramach programu POWER dobiega już niestety końca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli (Ivana i Rosy), te dwa tygodnie były pełne ciekawych zajęć, ogromnych wrażeń i przydatnych informacji. W tym tygodniu omawialiśmy kolejne ważne kwestie, takie jak: kreatywność w tworzeniu własnych ćwiczeń w oparciu o podręcznik, efektywne wykorzystanie tablicy (nadal jestem pod wrażeniem), a także wprowadzenie el subjuntivo (czyli trybu przypuszczającego). Odwiedziliśmy również bibliotekę szkolną z zasobami podręczników i materiałów do nauczania języka hiszpańskiego.

W ramach kultury hiszpańskiej omówiliśmy najciekawsze pozycje kinowe oraz książkowe oraz jak wykorzystać je na lekcji języka hiszpańskiego. Dyskutowaliśmy na temat systemów edukacji w Europie i porównywaliśmy do tego, który obowiązuje w Hiszpanii.  Ponadto, odwiedziliśmy stolicę Kraju Basków – Bilbao, oraz Zumaię – niezwykłe miejsce z widokami zapierającymi dech w piersiach. Znajduje się tam najdłuższa na naszej planecie (ok. 8km) ciągła warstwa skalna nazywana fliszem (flysch).

Agur. Euskadi (hisz. adiós Pais Vasco),

Aneta Juźwin