Próbne Egzaminy IELTS (International English Language Testing System)

Próbne Egzaminy IELTS (International English Language Testing System)

5 marca br. 26 uczniów z klasy 2a i 2b wzięło udział w próbnych egzaminach IELTS (International English Language Testing System). Jest to jeden z najpopularniejszych testów języka angielskiego, akceptowany przez ponad 9 tys. instytucji na całym świecie, m.in. przez agencje rządowe, organizacje zawodowe, firmy i pracodawców oraz niemal wszystkie uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Także w Polsce IELTS może się nam przydać, jeśli staramy się o pracę w firmie wymagającej znajomości języka angielskiego. Dzięki dużej rozpoznawalności tego certyfikatu pracodawca uzna go za równie wiarygodny jak na przykład FCE. Właściwie, nawet za bardziej wiarygodny, bo dzięki dwuletniemu okresowi ważności certyfikat pokazuje aktualną, realną znajomość języka u jego posiadacza. Nasi uczniowie pisząc próbny egzamin mieli okazję sprawdzić się i przekonać czy są już gotowi aby podejść do prawdziwego egzaminu. W chwili obecnej, testy są w drodze do Cambridge University, gdzie zostaną sprawdzone przez certyfikowanych egzaminatorów. Wyniki otrzymamy za kilka tygodni.