Przez cały listopad czytamy za darmo

Od 2 do 30 listopada trwa akcja Czytaj PL – jedna z największych na świecie promujących czytelnictwo. Jako jedyna w Polsce opanowała swoim zasięgiem blisko 500 miast i mniejszych miejscowości. Akcja organizowana jest już po raz szósty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com
We współorganizację włączył się Instytut Książki, promujący czytelnictwo w szkołach ponadpodstawowych poprzez pilotażową akcję „Upoluj swoją książkę”. Jesteśmy jednym z 1000 jej ambasadorów. Szukaj w szkole plakatów z kodem QR do 12 czytelniczych bestsellerów 2018 roku (e-booków i audiobooków). Mamy nadzieję, że wśród tytułów biorących udział w akcji, znajdziesz coś dla siebie. „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, nagrodzonej niedawno prestiżową Man Booker International Prize, to zaskakujące i nieprzewidywalne historie, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej to jedna z najgłośniejszych i – jak piszą krytycy – najlepszych biografii ostatniego czasu. Na fanów kryminału czekają powieści Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza. Miłośnicy literatury kobiecej będą mogli za darmo przeczytać „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, a młodzi wielbiciele fantasy – pierwszy tom „Zwiadowców” Johna Flanagana.
Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków
Spiesz się, czytać za darmo można tylko do końca listopada.