Regensburg Erasmus+ część 2

Regensburg Erasmus+ część 2

Dwa tygodnie w Regensburgu minęły bardzo szybko. Tak jak się spodziewałam drugi tydzień przyniósł nie mniej ciekawych inspiracji, co pierwszy. Dużo rozmawialiśmy na temat kultury niemieckiej, literatury, filmów. Dostaliśmy także wiele ciekawych przykładów jak na lekcji pracować z tekstem literackim.

 Muzyka na zajęciach języka niemieckiego to kolejny zajmujący temat, tym bardziej, że oprócz mile spędzonego czasu przy dźwiękach muzyki, otrzymaliśmy wiele praktycznych pomysłów jak praca z piosenkami może urozmaicać nasze lekcje. Z kolei zajęcia z fonetyki utrwaliły naszą wiedzę w tym zakresie. Otrzymaliśmy wiele ciekawych pomysłów, jak w sposób praktyczny uczyć naszych uczniów dobrej wymowy.

 Oczywiście nie zabrakło zajęć dotyczących kultury Niemiec oraz niemieckich zwyczajów. Uczyliśmy się języka bawarskiego, który bardzo różni się od języka niemieckiego. Poznaliśmy także wiele ciekawych zwyczajów tego regionu.

 W ramach programu kulturalnego mogliśmy poczuć naszymi zmysłami kulturę. Widzieliśmy piękną okolicę Regensburga. Między innymi Byliśmy w miejscowości Weltenburg, gdzie znajduje się najstarszy na świecie browar klasztorny. Oczywiście spróbowaliśmy tamtejszego trunku oraz bawarskich przysmaków. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne widoki przełomu Dunaju. Poza tym takie miejsca jak Wallhalla, Norymberga, Bamberg pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Uczestnictwo w Kursie w Regensburu w ramach programu Erazmus+ pozwoliło mi utrwalić znane metody pracy, ale także dało wiele nowych inspiracji oraz pomysłów, w jaki sposób jeszcze bardziej urozmaicić moje lekcje. Po dwóch tygodniach trzeba było wracać domu, żeby z nowymi pomysłami rozpocząć zbliżający się nowy rok szkolny.

Danuta Fertak