Spotkanie w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

Spotkanie w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich

5 grudnia grupa uczniów klasy 2b wybrała się na mikołajkowe spotkanie do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, który mieści się przy ulicy Nowolipie 22. Po dotarciu na miejsce Pani Dyrektor Anna Grabek oraz nasza wychowawczyni Pani Agnieszka Zatoń-Sztolcman przybliżyły Powstańcom historię naszej szkoły oraz jej szczególnego imienia. Przemawiał też Pan Zbigniew Daab ps. “Kapiszon”, który przedstawił Powstańców, a szczególnie ich żeńską część. Dziewczyny, bo tak o nich mówiono, przekazały nam informacje o ich zadaniach w trakcie powstania. Po części ,,oficjalnej” przeszliśmy do przygotowanych przez nas atrakcji. Przy herbatce i pysznych ciastach, które upiekły nasze koleżanki, każdy Powstaniec opowiadał nam o przeżyciach związanych z wylosowanym przez nich miejscem. Na koniec odwiedził nas jeszcze Pan Janusz Owsiany, prezes stowarzyszenia odpowiedzialnego za zbudowanie Domu Wsparcia. Po zakończeniu wszyscy byli bardzo zadowoleni i wzruszeni. Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w tym magicznym miejscu. Zapraszamy do samodzielnego odwiedzania Bohaterek i Bohaterów Powstania Warszawskiego po wcześniejszym kontakcie z osobami pracującymi w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Ofiarowanie chwili czasu i uwagi tak niewiele nas kosztuje, a może sprawić wiele radości i dostarczyć niezapomnianych przeżyć.