Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Spotkanie z Adamem Wajrakiem

Wczoraj w naszej szkole gościliśmy Adama Wajraka – przyrodnika, ekologa, genialnego fotografa, reportera i autora wielu publikacji o zwierzętach i polskiej przyrodzie. Na początku Ksenia i Julia z 3b przybliżyły nam jego sylwetkę, potem był czas na pytania od publiczności. Pan Adam odpowiadał na wszystkie – nawet te najtrudniejsze. Dowiedzieliśmy się dużo o zagrożonych gatunkach, zwyczajach dzikich zwierząt i motywach ostatnich wydarzeń w Puszczy Białowieskiej. Na ten ostatni temat nasz gość miał ogromną wiedzę, gdyż mieszka na terenie tego prastarego lasu. Zadziwiające mogło być to, że pan Wajrak wcale nie podchodzi z entuzjazmem do przywracania wymarłych gatunków. Jego zdaniem powinniśmy skupić się na utrzymaniu i ochronie obecnych. Na koniec wręczono kwiaty, a chętni podeszli do naszego gościa z książkami i otrzymali niecodzienne autografy z autorskimi rysunkami łosi, jeży i wilków. Dziękujemy za wizytę i przekazanie wielu cennych informacji, wskazówek oraz ciekawych historii.