Spotkanie ze studentką Uniwersytetu  Europejskiego Viadrina we Frankfurcie

Spotkanie ze studentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie

9 października 2018 odwiedziła nas Marysia Biedziak, absolwentka klasy dwujęzycznej niemieckiej Gimnazjum na Twardej. Z językiem niemieckim zetknęła się po raz pierwszy dopiero na początku nauki w gimnazjum, a już w trzeciej klasie została finalistką Konkursu Kuratoryjnego z tego języka. Następnym etapem było zdobycie certyfikatu DSD I na koniec nauki w tej szkole, a później, już we własnym zakresie, kolejnych certyfikatów z języka niemieckiego. Obecnie studiuje jednocześnie prawo polskie i niemieckie na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na Viadrinie pracuje także jako pomoc studencka.