Teaching and Technology

Teaching and Technology

Wakacje to ten moment w roku szkolnym, kiedy nie odbywają się zajęcia lekcyjne, możemy nim bardziej swobodnie dysponować. Od 10 do 24 lipca jestem studentem na kursie “Teaching and Technology: Classroom Management and ICT Solutions” prowadzonym w samym sercu Barcelony. Kurs odbywa się w ramach programu Erasmus+ Teacher Exchange i składa się z dwóch części, każda z nich realizowana jest przez 5 dni.

Dziś (piątek 16 lipca) zakończyliśmy część pierwszą, koncentrującą się na zarządzaniu procesem nauki, w drugim tygodniu zajęć będziemy poznawać kolejne narzędzia informatyczne.

Jak było do tej pory?

Międzynarodowo. 9-osobowa grupa złożona z nauczycieli i nauczycielek z Polski i Rumunii uczestniczyła w zajęciach prowadzonych po angielsku przez turecką trenerkę. Mieliśmy okazję usłyszeć o procesach edukacyjnych w innych krajach, spojrzeć z innej perspektywy na proces nauczania, posłuchać, co się dzieje w innych szkołach (także w Polsce). Takie “poszerzenie horyzontu” daje mnóstwo przemyśleń, z których część mam nadzieję wykorzystać w trakcie kolejnych lat pracy jako nauczyciel.

W najbliższym roku szkolnym chcę wspierać moich uczniów w realizacji jeszcze większej liczby projektów edukacyjnych. Oczywiście nie tylko, ale to tak na początek.

Z barcelońskiego parku udanych wakacji życzy Krzysztof Pstrągowski