Warsztaty literackie w Teatrze Polskim

Warsztaty literackie w Teatrze Polskim

Dnia 21 maja 2018 r. grupa wybitnych szkolnych humanistów wraz z dwoma nauczycielami języka polskiego wybrała się na warsztaty  Akademii Dojrzałego Twórcy  organizowane w Teatrze Polskim. Oprócz uczniów z naszej szkoły w zajęciach wzięły udział też osoby, które uczęszczały na spotkania już od dłuższego czasu.

Po krótkim wstępie wygłoszonym przez  prowadzące, tzn.  Joannę Mueller i Sylwię Głuszak uczestnicy zajęć zabrali się do pracy. Mieli  za zadanie napisać własny wiersz, lecz mogli używać do tego jedynie nagłówków z otrzymanych  gazet. Kiedy nadszedł czas na zaprezentowanie swoich dzieł, okazało się, że powstało wiele naprawdę dobrych wierszy, mimo iż na początku wiele osób twierdziło, że nie ma talentu poetyckiego.

Koniec końców, po paru godzinach pełnych pozytywnych wrażeń każdy wyszedł z warsztatów z uśmiechem  i własnoręcznie napisanym utworem poetyckim.

Zuzanna Sobańska