Warsztaty – Muzeum Żydów Polskich POLIN

Warsztaty – Muzeum Żydów Polskich POLIN

W tym tygodniu klasa 1C i 1D gościły na polskim edukatorów z Muzeum Żydów Polskich POLIN. Warsztaty online odbyły się w formie gry edukacyjnej, której „akcja” rozgrywała się w przedwojennej Polsce, a jej bohaterami byli żydowscy nastolatkowie.

Zastanawialiśmy się wspólnie nad dylematami życiowymi młodych ludzi — czy te sprzed stu lat znacząco różnią się od naszych? Analizowaliśmy film — wspomnienia Jakoba Franka z młodości oraz autentyczne biogramy młodzieży pochodzące z okresu międzywojennego.

Dzięki nagraniom historii mówionej poznaliśmy prawdziwą historię chłopca, który uciekł z domu, by spełnić swoje marzenia. Zanurzyliśmy się w barwny międzywojenny świat widziany z perspektywy młodzieży. Poznając dylematy swoich rówieśników mieliśmy okazję do refleksji nad własnymi wyborami.