Warsztaty w 2b

Warsztaty w 2b

W piątek 4 października klasę 2b odwiedziła p. Ewa Kaniewska, która poprowadziła warsztaty, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się czym różni się grupa ludzi od zespołu i co oznacza dobrze współpracować z innymi ludźmi. Podczas zajęć uczniowie zmierzyli się w różnych wariacjach z dylematem więźnia, który jest eksperymentem myślowym z teorii gier, czyli matematycznej teorii rozwiązywania sytuacji konfliktowych, współpracy i podejmowania decyzji. Uczestnicy wcielili się w role członków rodzin mafijnych, żołnierzy angielskich i niemieckich walczących po przeciwnych stronach w czasie I Wojny Światowej na froncie zachodnim, a wszystko po to, aby sprawdzić czy lepsza jest współpraca czy osiąganie własnych celów. Rozegrali także serię gier symulujących iteracyjny dylemat więźnia, aby na koniec dowiedzieć się, że przy okazji współpracy można także realizować indywidualne cele.