Wiosenna Szkoła Humanistyczna

Wiosenna Szkoła Humanistyczna

23 kwietnia wszystkie klasy humanistyczne wyruszyły po raz kolejny na warsztaty w ramach Wiosennej Szkołę Humanistycznej. W tym roku celem był Teresin niedaleko Warszawy. Mieszkaliśmy w ośrodku Leśne Zacisze i tam odbywały się warsztaty prowadzone przez artystów (operator, aktor, malarka). W ciągu 4 dni wydarzyło się wiele interesujących rzeczy! Wzięliśmy udział w warsztatach transformacji fotograficznej, tworzyliśmy własne instalacje przestrzenne i malowaliśmy się na warsztatach bodypainting. Najciekawszym elementem wyjazdu było spotkanie z rozchwytywanym młodym operatorem – Mateuszem Pastewką, z którym mogliśmy porozmawiać na temat języka filmu, a także zobaczyć jego produkcje i posłuchać komentarza artysty . Dodatkowo pod okiem profesjonalisty tworzyliśmy własne etiudy! Wzięliśmy również udział w castingu. I to było ekscytujące doświadczenie!
Oczywiście nie mogło zabraknąć dyskoteki i pokazów filmowych. Ostatniego dnia wybraliśmy się także na wycieczkę do pałacyku w Nieborowie.
Był to inspirujący czas, obfitujący w dobrą zabawę, lecz niestety czas już wrócić do szkolnej rzeczywistości i skupić się na tym, że pozostały jeszcze tylko ostatnie dwa miesiące nauki.