WORLD CHILDRENS DAY  z UNICEFem

WORLD CHILDRENS DAY z UNICEFem

Dzieciom każdego dnia odmawia się ich praw. Chcemy zbudować świat, w którym każde dziecko jest w szkole i uczy się, bezpieczne od szkód i zdolne do wypełnienia swojego potencjału.
Podpisz petycję i #GoBlue, aby wezwać światowych liderów, aby zobowiązali się do przestrzegania praw każdego dziecka i przyznali, że prawa te nie podlegają negocjacjom.
Twój podpis zostanie przekazany światowym przywódcom w dniu 20 listopada 2019 r. – w 30. rocznicę Konwencji o prawach dziecka – wzywając ich do zobowiązania się do wypełnienia praw każdego dziecka teraz i dla przyszłych pokoleń.
Włączając się w działania UNICEF, uczennice klasy 3h: Maja Barczyk, Misia Krawczyk i Olga Skulimowska zorganizowały „NIEBIESKI DZIEŃ”. Powiesiły plakat z napisem WIERZĘ, że dzieci na całym Świecie zasługują na…… Osoby chętne dopisywały swoje życzenie. Chętni ubrani byli na niebiesko. Z pomocą innych klas przygotowały kawiarenkę, z której dochód prześlemy dla dzieci w Syrii.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję.