Wymiana – Klasa 1b

Wymiana – Klasa 1b

Piątek zaczęliśmy seansem w kinie Luna, a  następnie odbyliśmy wyścig po Łazienkach Królewskich. Polegał on na odnajdywaniu stacji zaznaczonych na mapie, a następnie rozwiązywaniu poszczególnych zadań które się na nich znajdowały. Dzięki tej zabawie poznaliśmy nowe zakątki Łazienek Królewskich oraz pozyskaliśmy cudowne pamiątki w postaci zdjęć, jak i również niezapomnianych wrażeń. Kolejną atrakcją był punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki – widoki były nieziemskie! Pod wieczór obejrzeliśmy multimedialny pokaz fontann o Warsie i Sawie. Atrakcji towarzyszyła nastrojowa muzyka i kolorowe światła. 

Trzeciego dnia wymiany zabraliśmy naszych partnerów belgijskich w podróż w czasie kiedy to Wars i Sawa założyli nasze miasto, do czasów bazyliszka grasującego w lochach. Nasi goście wzięli udział w przygotowanej przez nas grze miejskiej, podczas której odwiedzili wiele zakamarków  najstarszej części Warszawy. Przedstawiliśmy im legendy i historie kilku najsławniejszych pomników na starówce. Po wykańczającym spacerze poczęstowaliśmy gości naszym przysmakiem, którym są pierogi, a było ich 6 rodzajów. Po obiedzie zrobiliśmy spacer na boisko by rozegrać rewanż meczu, który stoczyliśmy w Belgi przeciwko naszym partnerom.