Wymiana Klasa 2B

Wymiana Klasa 2B

Od dziesiątego do siedemnastego maja gościliśmy naszych włoskich przyjaciół. Program pobytu był wypełniony rozmaitymi atrakcjami. Na początku udaliśmy się na jednodniową wycieczkę do Torunia, gdzie poza pokazaniem miasta, spacerowaliśmy brzegiem Wisły i skosztowaliśmy słynnych pierników. Potem zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie Włosi poznali bliżej polską historię. Braliśmy także udział w grze miejskiej na Starym Mieście. Wszyscy bardzo się w nią zaangażowali i ,choć zwycięstwo przepadło tylko jednej drużynie, każdy dobrze się bawił. Wspaniałe chwile spędziliśmy również na wieczornym grillu u kolegi, gdzie stawiliśmy się w komplecie, a rodzice wyciągali nas z niego niemalże siłą :).
Wspólnie spędzony tydzień znacznie pogłębił relację z naszymi gośćmi. Mimo że niektórzy z nas bali się niezręcznego milczenia lub bariery językowej, ich obawy zostały szybko rozwiane. Otwartość Włochów sprawiła bowiem, że rozmawialiśmy dużo, nawet nie zdając sobie sprawy, że cały czas mówimy po angielsku (w razie problemów pomagał słownik internetowy :)) Pożegnanie należało do najbardziej emocjonalnych momentów tygodnia. Były łzy, podziękowania, ostatni pamiątkowe zdjęcia… Koniec wymiany z pewnością nie oznacza jednak końca naszej znajomości – było to przeżycie, którego szybko nie zapomnimy.

 

Uczniowie 2B