Wymiana licealna ze szkołą w Adrii

22.10 rozpoczęła się wyczekiwana przez licealistów włoska przygoda. Oto krótka relacja jednej z uczestniczek:
W poniedziałek po krótkiej podróży dotarliśmy do szkoły w Adrii. Po paru integracyjnych grach lepiej poznaliśmy naszych włoskich partnerów i następnie udaliśmy się z nimi do ich domów lub na miasto.
Drugiego dnia pojechaliśmy do pięknej Wenecji. Zwiedziliśmy tam getto, rynek główny i Canale Grande, czyli główny kanał w tym mieście.
W środę rano poszliśmy do szkoły na prezentację o Adrii, która została przygotowana przez włoskich uczniów. Następnie mieliśmy grę terenową po mieście. Po południu pojechaliśmy pociągiem do Ferrary. Jest to piękne miasto, dużo większe od Adrii. Spędziliśmy tam resztę dnia i wieczorem wróciliśmy z powrotem do naszych włoskich domów.