Wystawa Erfinderland 1d

Wystawa Erfinderland 1d

1 marca nasza klasa (1d LO) wraz z naszą wychowawczynią panią Katarzyną Przybylską wybrała się na Politechnikę Warszawską na wystawę organizowaną przez Instytut Goethego pod tytułem Erfinderland Deutschland – badania zamknięte w pudełku z klockami, prezentującą odkrycia niemieckich naukowców z różnych dziedzin nauki od chemii po technikę. Wystawa i warsztaty prowadzone były w języku niemieckim.

Wystawa rozpoczęła się od krótkiego wprowadzania przez Panią prowadzącą, która podzieliła nas na trzy grupy w zależności od poziomu poziomie języka niemieckiego. Dostaliśmy zadania do wykonania i mieliśmy na to około półtorej godziny, wszystko odbywało się w języku niemieckim. Rozwiązania zadań znajdowały się wśród eksponatów i tablic informacyjnych wystawy, dodatkowo przy każdym kolejnym punkcie znajdował się jakiś element ruchomy bądź doświadczenie do wykonania. Na koniec zebraliśmy się, aby podsumować nasze odpowiedzi, wskazać zwycięzców oraz odebrać nagrody 🙂 Wystawa była ciekawa i w interesujący sposób pokazywała, jak korzystać z tekstu i informacji i jak wyciągać z niego to co jest nam potrzebne, przy okazji mogliśmy wykorzystać i sprawdzić nasze umiejętności językowe w praktyce. Myślę, że w tym wszystkim nasze serca najbardziej zdobyła cudowna Pani prowadząca!