Zakończenie Roku Szkolnego

Zakończenie Roku Szkolnego

Drodzy uczniowie

Nadszedł czas zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W tym szczególnym dla każdego ucznia dniu spotykacie się z wychowawcami w nietypowy sposób.

Kochani, obecna sytuacja postawiła szkołę przed ogromnym wyzwaniem. Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w nowej nieznanej dla wszystkich rzeczywistości. Zaczęliście sobie zadawać wiele pytań np. jak będzie wyglądała nauka? Początek był trudny i zwariowany. W pierwszych dniach ograniczenia pracy szkoły mieliście poczucie chaosu i niepewności. Jednak pełna mobilizacja Wasza, nauczycieli i rodziców pozwoliła, że rozpoczęliśmy nauczanie on-line już po tygodniu naszej nieobecności w szkole.

Za Wami miesiące intensywnej i trudnej pracy w zdobywaniu wiedzy i ważnych umiejętności, które prezentowaliście podczas lekcji. Dążyliście do tego, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki na świadectwie. Każdego dnia pokazywaliście, że potraficie sprostać coraz to nowym i większym wymaganiom, które stawiali przed Wami nauczyciele. Wiem jak wiele wysiłku kosztowało Was ich zdobycie. Wiecie Wy, wasi rodzice i nauczyciele.

Drodzy uczniowie

W codziennym biegu życia niewiele czasu mamy na refleksję i podsumowanie tego, co udało nam się dokonać. Jedną z okazji, która pozwala zatrzymać się i spojrzeć wstecz jest zakończenie roku szkolnego.  

Szczególne wyrazy uznania należą się oczywiście tym z Was, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykazali się wielką pracowitością, sumiennością, systematycznością i wybili się ponad przeciętność. Osiągając doskonałe wyniki w nauce za które otrzymali stypendium szkolne.

Stypendium szkolne otrzymało 41 uczniów

Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa:

2As CLV LO_gim

4,30

1Bs CLV LO_gim

4,16

1An CLV LO_sp

4,12

2Bs CLV LO_gim

4,12

Najwyższą frekwencję uzyskała klas:

1En CLV LO_sp

96,20%

1Bn CLV LO_sp

95,28%

1Es CLV LO_gim

95,15%

Dziękuję również uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych oraz aktywnie angażowali się w działania promujące szkołę oraz realizację wspaniałych projektów klasowych i szkolnych.

Szczere gratulacje należą się również tym, którzy, być może, nie zdołali niestety odnieść tak spektakularnych sukcesów, choć i oni ciężko pracowali na to, aby zrealizować swoje marzenia i plany, zmierzając się z własnymi słabościami Jednak na pewno jest Wam znana łacińska maksyma „Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy”.

Słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców, która z głębokim oddaniem i troską wspiera nasze działania. Pomoc rodziców była i jest bezcenna. Wiele pomysłów uczniów i nauczycieli było możliwe do zrealizowania dzięki pomocy Rodziców. Dziękuję za poświęcony czas na prace na rzecz szkoły. Państwa kreatywność, wspólna analiza potrzeb pozwalają uczniom czuć się dobrze w Szkole. Dziękuję Państwu za okazane nam zaufanie i współpracę.

Szanowni nauczyciele,

w naszej codzienności pojawiają się dni słoneczne i pochmurne. Każdego dnia staraliście się, by słońce oświecało umysły naszych uczniów, a zachmurzenie odsuwało się jak najdalej. Dzięki Waszej oddanej wyjątkowo ciężkiej pracy dni słonecznych było coraz więcej. Dbaliście o to, by nasi uczniowie rzetelnie pracowali nad własnym doskonaleniem, nad własną osobowością. Dzisiaj przyjmijcie szczere podziękowania za włożony trud, za każdy przejaw życzliwości i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszych uczniów.

Kochani uczniowie, Szanowni nauczyciele,

wiem, jak wiele kosztowały nas ostatnie miesiące wysiłku, jak bardzo wszyscy jesteśmy zmęczeni, dlatego życzę aby ten długo oczekiwany czas wakacji, dał nam wszystkim dużo radości, odpoczynku i zdrowia.

Mówiąc wszystkim do zobaczenia, żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki.

 

Z poważaniem

Wanda Turlej

Anna Grabek