Zimowa Szkoła Matematyczna CLV LO

Zimowa Szkoła Matematyczna CLV LO

W środę 13 lutego klasy 1 B, D i troje uczniów klasy 2 rozpoczęli Zimową Szkołę Matematyczną. Z Dworca Centralnego w Warszawie o godzinie 7:50 wyruszyliśmy w kierunku Wrocławia. Już o godzinie 13:00 zameldowaliśmy się na wrocławskim Dworcu Głównym. Niezwłocznie udaliśmy sie do Hostelu Wratislavia, gdzie zostawiliśmy bagaże i czym prędzej zmieniliśmy położenie na Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którego kantynie zjedliśmy przepyszny obiad. Zaraz po obiedzie, w Auli Hugona Steinhausa, zostaliśmy przywitani przez dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UW – Pana Andrzeja Raczyńskiego. Po serdecznym powitaniu czekała na nas cała seria wykładów na temat kryptologii i Stefana Banacha oraz film o fenomenalnym lwowskim matematyku. Lekko zmęczeni, ale bynajmniej nie znudzeni, przyswajaniem wiedzy, zjedliśmy różnorodną kolację, jedzenie popijając cieplutką herbatką. Późnym wieczorem wróciliśmy do hostelu, w którym czekały na nas przytulne pokoje.
Długi dzień skończyliśmy o godzinie 22, kładąc się w miękkich łóżkach i zasypiając chwilę później.