Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

W ostatnim tygodniu lutego (25-28.02) w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Together for a better Internet”.
Wydarzeniem głównym była akcja „Challenge 24h – disconnect now”. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w eksperymencie polegającym na niekorzystaniu z telefonu przez 24 godziny w celu sprawdzenia się oraz poszerzenia własnej świadomości w zakresie funkcjonowania offline. Gratulujemy wszystkim, którzy uwielbiają wyzwania i zdecydowali się na udział w tym wyjątkowym eksperymencie. BRAWO!!! 

W ramach DBI klasa 3a zorganizowała Kawiarenkę, a dochód ze sprzedaży słodkości został przeznaczony na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W holu szkoły wystawiona została tablica, na której młodzież miała okazję podzielić się wspólnymi pomysłami na to jak razem tworzyć lepszy Internet. Dla chętnych uczniów i nauczycieli odbył się pokaz filmu „Cyberbully”. Lekcje wychowawcze w tym tygodniu zostały poświęcone tak ważnym tematom jak „Uzależnienie od Internetu”, „Zagrożenia w sieci” oraz „Seksting”. Na lekcjach j. angielskiego młodzież rozmawiała o odpowiedzialnym dzieleniu się informacjami/zdjęciami/komentarzami w świecie cyfrowym. W klasach pierwszych odbyły się spotkania z przedstawicielami policji dot. bezpieczeństwa w sieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Cieszymy się niezmiernie, iż w naszej szkole jest wielu uczniów i nauczycieli, dla których ważna jest idea świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Organizatorzy:
Aneta Juźwin
Aneta Pękała