Fundacja “Na Obcej Ziemi”

Fundacja “Na Obcej Ziemi”

Od kilkunastu lat z małymi przerwami, wcześniej jako Gimnazjum 42, teraz jako CLV LO, współpracujemy z polskimi szkołami na Litwie, obecnie za pośrednictwem Fundacji “Na Obcej Ziemi”. Współpraca ta polega na organizowaniu pomocy dla naszych rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie.
Pod swoją opieką mamy przedszkola i szkoły wszystkich poziomów. Opiekujemy się szczególnie szkołą w Pikieliszkach, która od paru lat walczy o przetrwanie, ponieważ władze litewskie za punkt honoru obrały sobie jej likwidację. Tak naprawdę funkcjonuje ona tylko i wyłącznie dzięki fundacji Państwa Poźlewiczów (których 3 synowie ukończyli nasze gimnazjum), a my ją wspieramy w działaniach.
Poza tym pomagamy szkołom w Podbrzeziu, Niemenczynie, Niemieżu i przedszkolu w Mejszagole.

Sytuacja gospodarcza na Litwie jest zła, ludziom żyje się ciężko, a dodatkowo sytuacja Polaków i polskich szkół jest bardzo trudna, pomoc potrzebna jest w następujących obszarach:
1. Zbiórka rzeczy różnych:
– artykuły biurowe – kleje, kredki, długopisy, zeszyty, papier ksero, farby, bloki….
– gry planszowe w dobrym stanie
– książki najlepiej polskich autorów, najlepiej lektury
2. Słodycze:))))))))))))
3. Ubrania w dobrym stanie
4. Telefony komórkowe, komputery, telewizory działające, w dobrym stanie5. Artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności
6. Pomoc finansowa
Jest możliwość wpłat dowolnych kwot na konto fundacji

Fundacja “Na Obcej Ziemi” ul. Popiełuszki 68 05-071 Sulejóweknr konta  66 1090 1753 0000 0001 4027 4388

Rząd litewski nie wspomaga działań polskich szkół, a wręcz je utrudnia. W związku z tym ruszamy z V edycją pomocy polskim szkołom na Litwie!!!
ROZPOCZYNAMY NINIEJSZYM ZBIÓRKĘ W/W RZECZY NA LITWĘ.RZECZY PROSZĘ PRZYNOSIĆ DO MNIE, JEŻELI MNIE NIE BĘDZIE ZOSTAWIĆ U DOZORCÓW NA DYŻURCE.BARDZO PROSZĘ O PAKOWANIE RZECZY W PUDŁA LUB REKLAMÓWKI.JEŻELI NAZBIERACIE PAŃSTWO CAŁY SAMOCHÓD FANTÓW, PROSZĘ O TELEFON, UMÓWIMY SIĘ NA ODBIÓR OSOBISTY, OTWORZĘ BRAMĘ I ODBIORĘ OD PAŃSTWA RZECZY PRZY WEJŚCIU OD PARKINGU

607 59 55 66
Pozdrawiam!
Jacek Gotkowski