III Memoriał Urszuli Marciniak – Finał

III Memoriał Urszuli Marciniak – Finał

W niedzielę w rocznicę urodzin Urszuli Marciniak odbył się przez wielu wyczekiwany finał rozgrywek jej imienia. W eliminacjach wzięło udział ponad 1000 uczestników, więc udział w finale był tym bardziej emocjonujący a poziom wysoki. Na finał stawiło się ponad 150 finalistów, którzy zmierzyli się w czterech kategoriach wiekowych.

Zawodnicy zaczęli od trzech wspólnych rund, suma punktów w nich zdobytych decydowała o awansie do wielkiego finału. Zanim komisja sprawdziła pracę i wytypowała wielkofinałowych uczestników, odbył się wykład popularnonaukowy. O tym “Jak w kieszeni zmieścić zagadki na drogę komunikacją miejską?” opowiadał Arkadiusz Uhlig, obecnie uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, absolwent Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie i ubiegłoroczny uczestnik Memoriału Urszuli Marciniak.

W Wielkim Finale zmierzyło się łącznie 40 osób, to z nich zostali wyłonieni laureaci konkursu.
Dziękujemy z wspólnie spędzoną niedzielę i do zobaczenia za rok.

 

Wyniki – III Memoriał Urszuli Marciniak