Kaleka czy COOLawy

Kaleka czy COOLawy

W ostatni wtorek i środę mieliśmy wyjątkowych gości. W ramach projektu „Jak się pięknie różnić”  realizowany jest program edukacyjny. Warsztaty prowadzone są przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. To kompleksowy program budowania zmian świadomości i wiedzy o różnych rodzajach niepełnosprawności, samych OzN (osoby z niepełnosprawnością) oraz komunikacji z nimi – w celu włączania, integracji społecznej i aktywizacji środowisk. Uczestnicy biorą aktywny udział w ćwiczeniach, scenkach, jeżdżą na wózkach, poruszają się po torach przeszkód jako osoby niepełnosprawne. Wykorzystywane są również nowoczesne środki przekazu (m.in. filmy własnej produkcji)oraz pokazy pracy psów serwisowych. Przez dwa dni przeszkoleni zostali uczniowie klas 1 i 2h oraz 3b i 3h. Zajęcia dla klas pozostałych odbędą się 13 i 14 grudnia.