SPOTKANIE W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO

SPOTKANIE W RAMACH DORADZTWA ZAWODOWEGO

Dnia 18.12.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Balic Council for International Education .Uczniowie mogli się dowiedzieć czym się różnią studia za granicą w porównaniu do tych w Polsce? Dlaczego taki wyjazd to dobry pomysł? Na co zwrócić uwagę podczas aplikacji na studia w Holandii lub Wielkiej Brytanii? Ile i jakie przedmioty muszę rozszerzyć na maturze, aby mieć szansę na dostanie się do zagranicznej uczelni? Ile to wszystko kosztuje i jak sfinansować zagraniczne studia? Gdzie mieszkać i pracować podczas studiów – czy jest to w ogóle możliwe? Spotkanie poprowadzili:
Adam Dziedzic – absolwent czołowej holenderskiej uczelni Tilburg University na kierunkach BSc Global Management of Social Issues oraz MSc Organisation Studies, który również ukończył maturę międzyradową IB w brytyjskiej szkole w Egipcie gdzie mieszkał przez 5 lat. Jest konsultantem edukacyjnym w Baltic Council for International Education gdzie pomaga polskim licealistom w dostaniu się na wymarzone studia za granicą.

Michał Siwarga – doświadczony doradca zawodowy i edukacyjny. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Sofijskim w Bułgarii. Pomógł ponad 1000 aplikantom w dostaniu się na wymarzone studia w Wielkiej Brytanii, Danii i Holandii. Pracował z przyszłymi studentami zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Obecnie zawodowo związany z De Montfort University w Leicester.