Die Neujahrsvorsätze

14 stycznia  klasa 1Ds  udała się do Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Warszawie na lekcję pokazową pod tytułem: „Die Neujahrsvorsätze” (Postanowienia noworoczne), którą poprowadził jeden z wykładowców. Uczelnia ta ma duże doświadczenie w nauczaniu języków obcych i kształci cenionych na rynku pracy tłumaczy i nauczycieli języków obcych.

Na wykładzie mogliśmy poczuć się, jak studenci filologii niemieckiej. Była to fantastyczna okazja, żeby poznać nowe słownictwo, oraz dowiedzieć się jakie postanowienia noworoczne podejmują młodzi studenci z Niemiec. Na koniec prorektor ds. nauki dr Anna Jaroch, przybliżyła nam cele oraz zasady na jakich funkcjonuje Wyższa Szkoła Lingwistyczna.

Była to dla nas ciekawa alternatywa na naukę języka niemieckiego.  Cała klasa odebrała lekcję bardzo pozytywnie.

Zosia Katner

uczennica klasy 1Ds