EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2021

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2021

W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole odbyło się mnóstwo ciekawych wydarzeń, których koordynatorem była pani Anna Korzeb – nauczycielka języka angielskiego.
Obchody zaczęliśmy 1.października od gry o różnorodności językowej . Gra została przygotowana przez Polskie Forum Migracyjne i udział w niej biorą uczniowie z różnych liceów. Nie możemy doczekać się wyników, bo według prowadzących mamy naprawdę spore szanse na wygranie tych rozgrywek. 


Kolejnym działaniem z okazji EDJ było przygotowanie gazetki przez klasę 1B. Zrobili to pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Zatoń-Sztolcman. 
 

W klasach pierwszych i drugich odbyła się szkolna językowa gra miejska, w której do rozwiązania było dużo zadań związanych z różnymi językami. Uczniowie między innymi ćwiczyli pisanie cyrylicy, szukali kodów QR w całej szkole, odgadywali różne zagadki, rozszyfrowywali nieznane im języki. Pierwsze miejsce z czasem 14 minut i 50 sekund zajęła grupa pierwsza z klasy 1B. 
 


Spora część uczniów naszej szkoły wzięła udział w dwóch konkursach zorganizowanych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, a były to:
1. Konkurs Fotograficzny “Języki Obce w Warszawie”
2. Konkurs plastyczny “Idiomy Obcojęzyczne w Ilustracji”
Jury w składzie: p. Anna Korzeb, p. Danuta Fertak, p. Aneta Juźwin, p. Aneta Sawicka i p. Andrzej Wegner wybrali najlepsze prace oraz przyznali kilka wyróżnień. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem poziomu obu konkursów. Na parterze i pierwszym piętrze zostały przygotowane dwie wystawy podsumowujące oba konkursy 
 


W sali konferencyjnej odbyło się też uroczyste wręczenie nagród, które zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz Panią Małecką. 

 


Na zakończenie obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, klasa 1B (w ramach międzynarodowego projektu eTwinning realizowanego przez klasę oraz grupę uczniów ze szkoły w Danii) przygotowała  krótkie filmy oraz prezentację na temat polskich przysłów i ich znaczeń.
Efekty pracy uczniów 1B zostały wysłane i obejrzane przez uczniów w Danii . 
 
 
 
Do obchodów EDJ włączyli się również nauczyciele wf i przeprowadzili biegane dyktando (z tekstem o Londynie).