Intensywny kurs języka angielskiego w Oxfordzie

Intensywny kurs języka angielskiego w Oxfordzie

W ramach programu POWER udałem się na dwutygodniowy kurs językowy w Oxfordzie. Jest to duże i znane na całym świecie centrum akademickie, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce. Oxford jest bardzo przyjaznym miastem dla wszystkich chcących się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Miejscem, które ja wybrałem jest szkoła językowa Kings Oxford, w której przez całe wakacje odbywają się kursy językowe dla młodzieży i dorosłych. Jest to jedna z wielu tutejszych szkół językowych, jednak jej działalność jest bardzo szeroka. Poza zajęciami językowymi w trakcie dnia, studentom jest organizowany także czas wolny wieczorami w tym celu, by stale mogli komunikować się ze sobą w języku angielskim.

Zajęcia w szkole Kings odbywają się codziennie od godziny 9.15 do 15.15 i są prowadzone przez świetnych nauczycieli języka angielskiego. Codziennie mają miejsce lekcje z gramatyki, czytania ze zrozumieniem oraz konwersacje. Z kolei wieczorami uczestnicy kursu mogą udać się na spotkania z nauczycielami w muzeach, College’ach oraz świetnie zaopatrzonej Księgarni Blackwell.

Pierwszy tydzień nauki był bardzo pracowity, ale niezmiernie interesujący!!!

Łukasz Leonkiewicz