Konferencja Podsumowująca

W dniu 31.01.2018 w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca projekt ,,Dwujęzyczni uczniowie – dwujęzyczni nauczyciele – szkolenia językowe i metodyczne nauczycieli i kadry kierowniczej Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie” realizowanego na zasadach programu Erasmus+ w ramach projektu Mobilność kadry edukacji szkolnej, którego beneficjentem jest FRSE. W trakcie konferencji oprócz podsumowania projektu odbyły się również warsztaty na temat nowych technologii w nauczaniu oraz kreatywnego nauczania języków obcych inspirowane udziałem w zagranicznych kursach. Przedstawione zostały również działania naszej szkoły w ramach programu eTwinnig, do którego dołączyliśmy m.in. na fali udziału w projekcie ,,Dwujęzyczni uczniowie – dwujęzyczni nauczyciele(…)”. Jako nowoczesna i otwarta na rozwój kadra uczymy się całe życie i korzystamy z doświadczeń swoich kolegów i koleżanek. Warsztaty przygotowane przez koleżanki, które wzięły udział w zagranicznych mobilnościach stały się wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i narzędzi dydaktycznych, a także eksperymentowania z najnowszymi aplikacjami i programami.

PREZENTACJE

CREATIVITY IN THE CLASSROOM