POWER 2021 Ratyzbona

POWER 2021 Ratyzbona

Dni mijają szybko i pierwszy tydzień pracy, ale również i odpoczynku, już za nami. Powstaje zatem pytanie, jakie doświadczenia udało nam się zebrać w tym czasie?

Otóż same pozytywne!

W ramach zajęć językowych rozprawiliśmy się dotychczas ze stereotypami dotyczącymi charakteru naszych niemieckich sąsiadów w różnych zakątkach świata i mieliśmy okazję poznać ich własne spojrzenie na mentalność ludzi z różnych części Niemiec. Ponadto pracowaliśmy nad słownictwem związanym z używaniem komputera i Internetu, czyli tematyką bliską sercu naszych podopiecznych. Świat łamigłówek odkryliśmy głowiąc się nad czasownikami z różnymi przedrostkami, których odpowiednie użycie od tychże właśnie zależy. Światowe problemy związane z ekologią rozwiązaliśmy odgrywając różne role w talk show telewizyjnym. A wszystko to nie tylko w przyjaznej i luźnej atmosferze, ale również w ćwiczeniach ją zapewniających. Nie zabrakło więc quizów, asocjogramów, pantomimy, zabawnych tekstów i zdań, wydawałoby się bez sensu, a jednak umożliwiających powtórzenie przerobionego materiału.

Część metodyczna objęła dotychczas tematykę kreatywnego pisania, w ramach którego mogliśmy wykazać się naszymi predyspozycjami do pisania wierszy i tworzenia historyjek. Równie dobrze bawiliśmy się w toku pracy nad grami językowymi i zabawami ruchowymi na lekcjach języka niemieckiego, by przejść na następnych zajęciach do współczesnego języka młodzieżowego.

Intensywny program dopełniło zwiedzanie Ratyzbony, wypad do pobliskiego Kallmünz i Weltenburg.

Beata Kowalska