Wizyta w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

Wizyta w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie

W dniu 27.04. 2018 r. uczniowie klasy 2E naszego gimnazjum mieli okazję gościć, pod opieką pani Beaty Kowalskiej, nauczycielki języka niemieckiego, w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.

Punktualnie, o godz. 10.30, uczniowie stawili się pod bramą ambasady.

W przestronnym foyer powitani zostali przez panią Joannę Janecką z wydziału kultury ambasady, która poprowadziła całe spotkanie. Uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, w której odbywają się różne ważne wydarzenia związane z pracą ambasady. Tutaj uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą naszych zachodnich sąsiadów, oraz niektórych aspektów pracy w ambasadzie. Już pierwsza część prezentacji wzbudziła u uczniów taką lawinę pytań, że rozmowa szybko zeszła na różne inne aspekty, dotyczące nie tylko ambasady, ale również życia w Niemczech i naszych stosunków dobrosąsiedzkich. Pani Joanna Janecka okazała się osobą bardzo otwartą na dociekliwość uczniów i starała się udzielić możliwie wyczerpujących odpowiedzi na każde z zadanych przez uczniów pytań.

I tak, uzbrojeni w nową wiedzę, dotyczącą aspektów kulturoznawczych, historycznych i „ambasadoznawczych”, uczniowie wrócili do szkoły na, pozostałe im jeszcze w tym dniu, lekcje.

Beata Kowalska