Wolontariat w Muzeum Warszawy

Wolontariat w Muzeum Warszawy

W ten weekend nasi Wolontariusze pracowali przy dwudniowym wydarzeniu. Uroczyście otwarto kompletną wystawę odnowionego Muzeum Warszawy. W 11 gruntownie odrestaurowanych i zmodernizowanych kamienicach na Rynku Starego Miasta, po raz pierwszy zaprezentowano publiczności wszystkie 7352 rzeczy w 21 gabinetach tematycznych, a wśród nich, m.in.: Gabinet Ubiorów, Gabinet Opakowań Firm Warszawskich, Gabinet Zegarów czy Gabinet Fotografii. Otwarcie drugiej części wystawy głównej 9 czerwca 2018 roku było dopełnieniem Projektu Muzeum OdNowa (2013–2017), pierwszej od czasów powojennej odbudowy Starego Miasta, gruntownej modernizacji kamienic składających się na siedzibę główną Muzeum Warszawy (remont piwnic zakończono w 2012 roku). Pozwoliło to przywrócić założoną przez konserwatorów w latach 50, dwudziestego wieku kolorystykę elewacji oraz walory detali architektonicznych. Wolontariusze rozdawali ulotki i zapraszali Warszawiaków do obejrzenia odnowionego muzeum oraz skorzystania z imprez towarzyszących. Dziękujemy za poświęcony czas i wkład pracy 🙂