Wymiana z Holandią – klasy 2a

W dniach 1-7 października przebywaliśmy w holenderskim, malowniczym miasteczku Nijmegen. Głównym powodem naszego wyjazdu była współpraca z tamtejszą szkołą – Kandinsky College.
W tym czasie nauczyliśmy się bardzo wiele od naszych holenderskich kolegów. Nie tylko doskonaliliśmy język angielski, ale także poznawaliśmy kulturę, zwyczaje i historię ich miasta.
Oprócz nauki zwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc np. Amsterdam, znany jako „Wenecja północy”, z bardzo popularnym Rijksmuseum, czy skansen z tradycyjną zabudową holenderską, w tym z pięknymi wiatrakami, w miasteczku Arnhem.
Całkiem nową sytuacją dla wielu z nas było zamieszkanie u holenderskich rodzin i poznanie ich codziennych zwyczajów. Wiele z nas dojeżdżało rano do szkoły rowerami, tak jak zagraniczni rówieśnicy. A pogoda raczej nas nie rozpieszczała !
Na koniec szkolnych zajęć, w piątek przed odlotem do Polski, wzięliśmy udział w Nimmafest – ogromnej, plenerowej imprezie, gdzie bawiliśmy się do późna przy dobrej muzyce…
Mimo że początkowo mogło nam się wydawać, iż nie poradzimy sobie z tak dużym wyzwaniem, to nikt z nas nie żałuje tej przygody. W końcu taka okazja nie zdarza się tak często!

Uczennica klasy 2a